Skip to Content

Co nesmí chybět v úspěšném zěmědělském hospodářství? Pořádné nádrže na hnojivo a dešťovou vodu!

Pěstování rostlin je dnes mnohem snadnější než před třiceti lety. Jejich majITele mají k dispozici spoustu různých vynálezů novinek, které usnadňují práci na poli, zaručují bezpečnost, omezují spotřebu vody a chraní okolí.


Nekteré z nich jsou považovány za dodatečné, jiné jsou naprosto nezbytné.


K druhé skupině rozhodně patří pořádné nádrže na hnojivo. Existují různé druhy hnojiv (kompost, průmyslová, jednosložková a vicesložková, tuhá a tekutá), ale spojuje je jedna vlastnost: nikdo si nedokáže představit moderní hospodářství bez jejich pomoci. Velmi důležitou věci na každé farmě jsou nádrže na hnojivo, díky kterém tyto směsi jsou bezpěčně skladovány a přepravovány. Dnes k dostání jsou různé druhy nádrži: s větší, nebo menší kapacitou, mobilní a stacionární. Vytváří se je ze smaltovaných plechů, nebo z laminované polyesterové pryskyřice. Tento druhý typ nádrži je vhodný zejména pro hnojiva s obsahem močoviny, která vyvolává silnou korozi. Pokud chceme vybavit naší farmu kvalitní nádrží na hnojivo měli bychom se určitě podívat na Internet - https://www.kingspanenviro.com/cz/titan/agrimaster-n%C3%A1dr%C5%BEe-na-tekut%C3%A1-hnojiva. V síti najdeme několik prodejen, které se zabývají prodejí výbavy pro zěmědělství a blogy či stránky s informacemi pro majitele farem.
dom


nádrže na hnojivo
Autor: Armstrong
Źródło: Armstrong


Druhou věci, která určitě pomůže všem zemědělcům jsou nádrže na dešťovou vodu. Tyto nádrže zachycují dešťovou vodu, abychom ji pak mohli využít na zalévání zahrady -vidět kingspanenviro.com. Kromě toho takovou vodu lze použít i v domácnosti, například pro splachování WC a praní.


Odborníci jsou si jistí: instalace nádrže na dešťovou vodu je investice, která se okamžitě vyplatí. Díky využívání dešťové vody můžeme ušetřit více než polovinu normálních výdajů na vodu. Navíc snížíme spotřebu vody z vodovodu, což má pozitivní vliv na životní prostředí.


mcms_article | by Dr. Radut